Co je to WMS?


Web Map Service (WMS) je základní službou pro práci s mapami na Internetu. Tato služba (protokol) byla vyvinuta jako standard pro distribuci map přes Internet za účelem vytváření mapových kompozic. Tato služba umožňuje, aby si uživatel ve své aplikaci kombinoval data nejen v různých formátech, ale i data uložená lokálně, s daty poskytovanými z několika internetových mapových serverů.


WMS služba katastralnimapa.cz


WMS služba katastralnimapa.cz Vám zprostředkuje kompletní mapu katastru České Republiky, umožní Vám rychle načíst, zobrazit a pracovat s bezešvou vrstvou Digitální katastrální mapy (DKM), dále pak s vrstvou Katastrální mapa digitální (KM-D). Území ČR, které není pokryto těmito vrstvami, doplňuje služba naskenovanou rastrovou katastrální mapou (Rastrové KM). Nově připravujeme vrstvu původního pozemkového katastru (PK-stav). Díky pokročilé technologii aplikačního serveru GeoStore® jsme Vám schopni nabízet data ohromující rychlosti, jediné omezení je pouze propustnost Vaší sítě.


Mohu WMS katastralnimapa.cz používat ve své GIS aplikaci?


Ano WMS katastralnimapa.cz dodržuje standard Open Geospatial Consortia - Web Map Service 1.1.0 (ISO 19128), tedy jako klienta můžete použít jakoukoliv aplikaci dodržující tento standard a zároveň umí komunikovat na zabezpečeném kanálu SSL. Naše služba byla testována v klientech ArcGIS, MicroStation, GeoStore V6.

Co všechno potřebuji pokud chci začít využívat WMS katastralnimapa.cz?


první krok Kontaktuje nás na telefonním čísle tel: 466024122, 466024231 nebo na emailu info@katastralnimapa.cz. Domluvíme se s Vámi na individuálních podmínkách.

druhý krok

Stáhněte a nainstalujte si SSL certifikát pro zabezpečenou komunikaci se službou katastralnimapa.cz. Certifikát naleznete zde. Instalace certifikátu spočívá v klepnutí na soubor a v následném dialogu stiskem tlačítka instalovat.

třetí krok

Následně obdržíte login a heslo a nic už nebraní ve využívání WMS služby katastralnimapa.czVyzkoušejte si demo WMS službu katastralnimapa.cz


Pokud máte zájem využít naši WMS službu můžete si nejdřív vyzkoušet zdarma demo. Demo je plně funkční omezené je jen na oblast obce Bylany.

první krok Stáhněte si a nainstalujte si SSL certifikát pro zabezpečenou komunikaci se službou katastralnimapa.cz. Certifikát naleznete zde.

druhý krok

Připojte se na adresu:
https://mapy.geostore.cz/wms/Handler.ashx?login=demo&pass=demo


Připojení WMS Služby v prostředí ArcMap 9.2


Pro detailní postup otevřete nové okno.
Demo
Valid XHTML 1.0 Transitional
Data upravené v systému:
www.katastralnimapa.cz powered by: